*دنیای حشرات*

از حشره انسان نما تا حشره شبیه به گربه

موجودات کره زمین همه و همه جذابت های به خصوصی دارند و هر کدام شاید به گونه ای عجیب و کمیاب می باشند که ممکن است ما در طول عمر خود ندیده باشیم.

حشرات

هر حیوانی چهره خاص خودش را دارد و از این نظر است که می توان میان گونه های مختلف آن هاتفاوت هایی را قائل شد.

دانشمندان تا به حال حشرات بسیاری را کشف کرده اند که چهره های بامزه یا جالبی داشته اند اما میان همه آن ها حشرات با چهره های باورنکردنی و عجیب بیش از دیگر گروه ها مورد توجه قرار می گیرند.

کرم ابریشم گربه ای

 

یکی از عجیب ترین گونه های کرم ابریشم را می توانید در چین پیدا کنید. این موجود که بعد از مدتی به پروانه زیبایی تبدیل می شود در دوران کرم بودنش بسیار شبیه به گربه است. این کرم های گربه ای بسیار نادر هستند و سخت می توان در طبیعت آن ها را پیدا کرد ولی دانشمندان قصد دارند به خاطر بامزه بودن آن ها تکثیر این کرم ها را شروع کرده و آن ها را به کشورهای مختلف صادر کنند تا تمام دنیا از این کرم های بامزه داشته باشند.

فیل هایی که نقاشی می کنند!!
همچنین بخوانید

حشرات

 

سوسک با چهره انسان

یک عکاس آمریکایی در حالی که داشت میان جنگل قدم میزد به طور اتفاقی با یک سوسک بسیار عجیب روبرو شد. این سوسک بال هایی دارد که هنگام بسته شدن، صورت یک انسان را شبیه سازی می کند. در این صورت می توان چشمان، بینی، دهان و حتی موهای شانه کرده را مشاهده کنید. این سوسک که بسیار کمیاب است تنها در جنگل های تایلند دیده می شود.

 

کرم پر مو

در میان حشرات چیزی که به ندرت دیده می شود مو است زیرا این موجودات به قدری ک

وچک هستند که مو روی بدن آن ها فضایی برای رشد ندارد اما یک نوع کرم بسیار عجیب وحود دارد که در میان جنگل های پرو زندگی می کند و به کرم پرمو مشهور شده است.

این کرم ها تمام بدنشان از موهای نرم و لطیف طلایی رنگ پر شده است و به مرور زمان این موها بیشتر هم می شود اما نکته مهم اینجاست که نمی توان آن ها را نوازش کرد زیرا همین موهای زیبا بسیار سمی هستند.

انتخاب رشته نهم به دهم
همچنین بخوانید

حشره مار نما

یکی از حشرات بسیار عجیبی که تنها در میان جنگل های انگستان و ایرلند دیده می شود حشره ماری یا حشره مار نما است. این حشره که آن را میان کرم های ابریشم هم دسته بندی می کنند دارای بدنی بسیار لیز است، همچنین رنگ بدن آن قهوه ای است و از یک فاصله مشخص این رنگ می تواند به صورت پولکی دیده شود.

از آنجایی که در انتهای دم این کرم نیز لکه هایی به مانند صورت مار دیده می شود بسیاری آن را با مار اشتباه می گیرند. این حشره تنها ۷۵ میلیمتر طول دارد ولی همیشه از دست مارها به راحتی فرار می کند.

کرم با استتار گل

یکی از باهوش ترین کرم ها در طبیعت کرم سینچلورا نام دارد. این کرم می تواند تعدادی از گلبرگ های گل را به پشت خود چسبانده و تبدیل به یک شاخه از آن گل شود.

این استتار او به حدی جالب و غلط انداز است که گاهی اوقات متخصصان نیز به راحتی از کنار آن ها عبور می کنند. آن ها می توانند به شکل شاخه هر گلی تبدیل شوند و در زمره بهترین استتارگران دنیا شناخته می شوند.

بهترین زمان برای مطالعه
همچنین بخوانید

منبع : نمناک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − دوازده =