جمع بندی دروس در دی ماه برای امتحانات

 امتحانات و جمع بندی دی ماه و لزوم توجه بیشتر به امتحانات نهایی

به گزارش حلی نیوز،درهرصورت امتحانات نهایی سال سوم و امتحانات نهایی پیش ۴ درس، اهمیت و تأثیر زیادی  بر کنکور دارند که البته تأثیر زیادی هم نیست چون‌که اکثر داوطلبان نمره بیست در این امتحانات می‌گیرند، ولی درهرصورت اگر خوب از پسشون بربیایید، بازهم خوبه.

آنچه بر نتیجه کنکور تأثیرگذار است، درصدهای شما در کنکور است و نه معدل و نمرات دبیرستان.

اما بهترین روش تست‌زنی در دوران امتحانات و جمع بندی دی ماه به چه صورت است؟

در مطالعه دو تکنیک بازخوانی و بازیابی داریم که این دو کاملاً باهم فرق دارند و متفاوت‌اند.
بازخوانی یعنی همان مطلبی که خوانده‌شده را دوباره مطالعه کنیم بدون اینکه کار خاص دیگری‌ در کنارش انجام بدیم مثل نکته برداری، تست‌زنی و
اما در بازیابی به‌وسیله یکی از مهارت‌های مطالعه  مثل خلاصه‌ها، مطالب خوانده‌شده را مرور و بازیابی می‌کنیم نه اینکه از اول برگردیم و مبحث را بخوانیم.
مثلاً به این صورت که میاییم اول‌ازهمه با مجموعه تست شروع می‌کنیم. تست‌ها را بزنید و حال نکاتی را که فراموش کرده و یا بازهم اشکال‌دارید، مجددا برگردید و بخوانید. به این میگن مطالعه فعال.

نکته:

پاستیل های بنفش
همچنین بخوانید

حتماً بازمان تست بزنیدمی‌توانید از مجموعه تست‌های سراسری و یا آزمون‌های آزمایشی قبل‌تر نیمسال اول استفاده کنید. بعد از تست‌زنی دید شما برای مرور نسبت به مباحثی که اشکال‌دارید بازتر می‌شود و فرصت زیادی برای رفع اشکال‌دارید تا اینکه بخواهید از اول مطالعه تشریحی داشته باشید.

نتیجه: دروس را با تست بازیابی و مرور کنید که هم تست‌زنی را انجام داده باشید و هم اینکه از آزمون‌های آزمایشی جمع‌بندی به خاطر امتحانات دی، عقب نمانید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =