مطالعه

مکان مناسب برای مطالعه

مکان مطالعه باید چگونه باشد؟

دلیل این که همیشه  توصیه می شود در یک منطقه آرام مطالعه نکنید به این علت است که برخی از افراد در اتاقی که سر و صدای پس زمینه کمی دارد یادگیری بهتری دارند. هنگامی که در کتابخانه مطالعه می کنید افراد دائما در رفت و آمد هستند و کتابدار ها مشغول جایگذاری کتاب ها می باشند و افرادی هم در حال صحبت کردن، این محیط برای افرادی  ایجاد حواس پرتی می کند و برای برخی مکان مناسب برای مطالعه است. در این مقاله می خواهیم دستورالعمل هایی برای انتخاب مکان مطالعه مناسب به شما ارائه دهیم. مکان مطالعه ایده آل برای یک نفر، ممکن است برای بقیه افراد مناسب نباشد و هر شخص باید مکان مناسب خود را بیابد.

زمان و مکان خاص برای مطالعه

نسبت به برنامه روزانه خود در یک مکان خاص و زمان معین درس خواندن خود را انجام دهید و برای خود یک روتین بسازید. هر کسی برای این که کجا درس بخواند یک ترجیح شخصی دارد مثلا در کتابخانه یا خوابگاه. بدون در نظر گرفتن علاقه شما، ما پیشنهاد می کنیم مطالعه را در یک مکان مشخص و دائمی انجام دهید و مطمئن باشید که حواس شما پرت نخواهد شد. برای مثال اگر شما تماشا کردن تلویزیون را دوست دارید، قطعا مکانی که در آن تلویزیون وجود دارد جای مناسبی برای مطالعه شما نخواهد بود. با این که یکنواخت به نظر می رسد ولی ایجاد یک روتین در مطالعه بسیار مفید است و به مرور زمان جزو عادات مطالعه شما می شود و قبل از آن که متوجه شوید، تلاش کوچکی برای ایجاد انگیزه در مطالعه شما خواهد شد.

کتاب بهرام چوبین
همچنین بخوانید

🔴مکانی آرامش بخش برای مطالعه

مطالعه طولانی مدت در شرایط محیطی نامساعد بسیار زیان آور است و به همین علت است که شما باید مکانی راحت برای مطالعه خود پیدا کنید. باید مطمئن شوید که مچ درد، کمر درد و بقیه ناراحتی های جسمی را در هنگام مطالعه نداشته باشید. این ایده که تمامی وسایلی که با آن ها درس می خوانید مانند کتاب ها و خودکار ها در دسترس تان باشد فکر بسیار خوبی است. همچنین مطالعه در مکانی که نور مناسب دارد بسیار مهم و ضروری می باشد. حتی اگر محیط هم بسیار مناسب باشد ولی مطالعه در مکانی که نور مناسب ندارد بسیار دشوار است. درس خواندن در مکان هایی که نور طبیعی ندارند می تواند اثرات منفی داشته باشد.

🔴اولویت مطالعه خود را ارزش بندی کنید

هرشخص سبک یادگیری منحصر به فرد خود را دارد، مانند روش ها و الویت های مطالعه. پس بنابراین شما باید اول بهترین روشی که می توانید یاد بگیرید را مشخص کنید و سپس به دنبال مکان مطالعه مناسب باشید. باید اول متوجه شوید چه چیزی بیشتر از همه حواس شما را پرت می کند. برای مثال بعضی افراد می توانند در محیطی پر سر و صدا مطالعه کنند در صورتی که شاید دیگران نتوانند. پس از انتخاب یک محیط مطالعه مناسب، بهترین نوع یادگیری خود را انتخاب کنید، ارزیابی های مکرر انجام دهید و ببینید که آیا جلسات مطالعه شما موفقیت آمیز بوده است یا نه؟ اگر نه مکان مطالعه خود را تغییر دهید. برای درک بهتر می توانید مقاله اختصاصی ما را در رابطه با تاثیر شخصیت بر روی مطالعه را بخوانید.

خودنگاره داوینچی
همچنین بخوانید

🔴قوانین مطالعه ایجاد کنید و از آن ها پیروی کنید

اگر جلسات مطالعه شما ناموفق بود و یا دچار بی انگیزگی شده اید برای خودتان قوانین مطالعه وضع کنید. بعد از این که قوانین را وضع کردید آن ها را به خانواده، دوستان خود بگویید که آنها نیز در رعایت کردن این قوانین شما را همراهی کنند. قانون مشترک بسیاری از افراد، برنامه ریزی با بازه های زمانی خاص همراه با استراحت های کوتاه مدت است. شما هم می توانید چنین قوانینی برای خود وضع کنید. این یکی از روش هایی است که رتبه های برتر از آن استفاده می کنند.

مکان مطالعه ایده آل برای یک نفر، ممکن است برای بقیه افراد مناسب نباشد و هر شخص باید مکان مطالعه مناسب خود را بیابد و بهترین عاملی که باعث بهبود مطالعه می شود پیدا کردن مکان مطالعه مناسب است. در ادامه به مکان هایی که ممکن است برای مطالعه مناسب باشند را معرفی می کنیم.

عجایب هفتگانه قدیم | بخش اول
همچنین بخوانید

کتابخانه: کتابخانه محیطی آرام همراه با گزینه های مختلف مطالعاتی به شما ارائه می دهد مانند اتاقک های فردی، اتاق های مطالعه گروهی، میز ها، نیمکت ها و انواع مختلف اطلاعات و منابع یادگیری.

کتابخانه

اتاق خواب: می تواند یک محیط عالی برای مطالعه همراه با آسودگی و راحتی باشد. بسیار راحت است که تمامی مواردی که برای مطالعه نیاز دارید در اختیارتان باشد. با این حال اتاق خواب به علت عوامل زیادی که باعث حواس پرتی می شود، همیشه هم برای مطالعه مناسب نیست.

در هر مکانی که تصمیم به مطالعه دارید به یاد داشته باشید مکانی را پیدا کنید که بهترین مکان برای درس خواندن شما باشد. خالی از عوامل ایجاد حواس پرتی، راحت، همیشه در دسترس و مناسب با سبک های یادگیری شما باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − سه =