تعطیلی دو هفته ای آموزش مجازی❗

🔴محسن حاجی میرزایی  در حاشیه شانزدهمین گفت و گوی هفته در جمع خبرنگاران افزود: این پیشنهاد از مناطق مختلف به ما داده شده است که از همکاران در آموزش و پرورش خواسته شد اختیارات قانونی ما را برای این کار بررسی کنند.

وی تاکید کرد با کلیات این پیشنهاد موافق هستیم اما باید ببینیم در این شرایط آن را می‌توان اجرا کرد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره تشکیل سازمان تعلیم و تربیت کودک یادآور شد: شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرد تربیت اوان کودکی در آموزش و پرورش متمرکز شود که ابلاغ شده اما هنوز اساسنامه آن تدوین نشده است. فعلا چیزی تغییر نمی‌کند و مناسباتی که مهدها داشتند کماکان ادامه دارد.

🔴 کاهش حقوق فرهنگیان صحت ندارد

حاجی میرزایی همچنین درباره شایعه کاهش حقوق و کسر مبالغی از دریافتی فرهنگیان اظهار داشت:این موضوع  به هیچ وجه صحت ندارد. افزایش‌های سال های  اخیر مبتنی بر قانون صورت گرفته و قطعی است.

وی افزود: افزایش‌هایی در سال‌های گذشته به صورت غیرقانونی انجام شده که دیوان عدالت اداری درباره آن حکم داده و به استناد آن حکم اجرای این موارد را ۲ سال قبل متوقف کردیم و اکنون اتفاق خاصی در حقوق فرهنگیان نخواهد افتاد.

شایعه: پردازنده‌های رامبراند AMD هسته گرافیکی RDNA 2 خواهند داشت
همچنین بخوانید

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: معلمان مبالغی که پیش از این دریافت کرده اند را مسترد کنند، مشکلی بود که با دیوان محاسبات گفت‌وگو کردیم که امیدوارم این موضوع حل می‌شود و بنا نیست از حقوق فرهنگیان پولی کسر شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا،  وزارت آموزش و پرورش در تمام دوره ها رفع مشکلات معیشتی و افزایش حقوق فرهنگیان را در نظر داشته و در تلاش بوده تا گام های موثری برای این قشر بردارد.

افزایش سالانه حقوق فرهنگیان، طرح رتبه بندی معلمان و کاهش بدیهی های سالانه این وزارت خانه از جمله مواردی است که برای بهبود معیشت فرهنگیان مطرح شده بود اما می توان گفت این موارد، راهکارهایی هستند که از سال های گذشته هر کدام به نوعی نافرجام مانده است.

دغدغه بهبود معیشت فرهنگیان امسال در وهله اول با افزایش ۶۵ درصدی حقوق معلمان کلید خورد.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آخرین روزهای خرداد ماه امسال ضمن ارایه گزارشی از مسایل آموزشی و مشکلات معیشتی معلمان گفت: برای اصلاح معیشت معلمان به عنوان یک اولویت و ضرورت مهم، در فاصله بهمن ۹۸ تا خرداد ۹۹، بیش از ۶۵ درصد به حقوق آنها افزوده شده است.

کوسه‌ها از میدان مغناطیسی زمین مانند قطب‌نما استفاده می‌کنند
همچنین بخوانید

وی افزود: همچنین در سال ۹۸ کمترین میزان بدهی حدود سه دهم درصد بدهی آموزش و پرورش به سال بعد منتقل شد تا فرهنگیان با آرامش خاطر بیشتر به کار خود ادامه دهند.⚜

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =