نبرد با سفیانی در آخرالزمان!

نبر های عظیم آخرالزمان
امام جعفر صادق (ع)
در روایتی در بحارالانوار دربارهٔ حتمی بودن قیام سفیانی می‌گوید:

سفیانی از نشانه‌های حتمی ظهور است و خروج او از آغاز تا انجام پانزده ماه به طول می‌کشد.

در روایتی از امام علی (ع):
 بعد از خروج سفیانی به اندازه یک وضع حمل (معادل ۹ ماه) بر او بشمارید. 

بنابر روایت دیگر از امام جعفر صادق(ع) ، قیام سفیانی در ماه رجب رخ خواهد داد.

بنابر روایات متعدد آغاز حرکت سفیانی از وادی یابس است. اما بنابر روایتی در نسخه خطی ابن حماد به‌نقل از امام محمد بن جعفر بن علی(ع) ، آغاز حرکت سفیانی از روستایی به نام أندرا است. وی ۷ نفر همراه نیز دارد. بنابر روایات قیام او سه مرحله دارد:

 • تثبیت قدرت
 • پیکار در عراق
 • بازگشت به شامتثبیت قدرت:
  سفیانی در ابتدا دست به یک شورش زده و پس از ۶ ماه جنگ مداوم بر ۵ منطقهٔ دمشق، اردن، حمص، فلسطین و قنسرین غلبه می‌کند، سپس بر تمامی منطقه شام به جز لبنان مسلط شده و بر آنجا فرمانروایی می‌کند.

  پیکار در عراق:
  او بعد از سلطه بر تمامی منطقه به عراق و حجاز لشکرکشی می‌کند.هدف اصلی او برای ورود به عراق، مقابله با سپاه ایران است که می‌خواهند که برای فتح سوریه و قدس از راه عراق به آنجا بروند. سپس سپاه سفیانی وارد قرقیسیا می‌شود.

  نبرد عظیم قرقیسیا:
  پس از ورود سفیانی به منطقهٔ قرقیسیا جنگی رخ می‌دهد که به جنگ قرقیسیا معروف است. قرقیسیا شهر کوچکی بوده در مدخل نهر بوخار در رود فرات که امروزه فقط خرابه‌های آن نزدیک شهر دیرالزور نزدیک مرز سوریه با عراق قرار دارد.

  جنگ قرقیسیا در مرزهای سوریه، عراق و ترکیه به وقوع خواهد پیوست. دلیل اصلی این جنگ پیدا شدن گنجی در رود فرات است.این گنج به صورت کوهی از طلا و نقره‌است که از درون فرات بیرون کشیده می‌شود. همهٔ مردم برای دستیابی به آن گنج وارد این سرزمین شده‌اند و به همین خاطر جنگ سختی رخ می‌دهد که به کشته شدن صدها هزار نفر می‌انجامد.

   

  در روایات شیعی از این نبرد به نام سفرهٔ الهی یاد شده، چون در آن سفیانی به جنگ با أبقع و أصهب که دشمن مشترک سفیانی و شیعیان هستند، می‌پردازد که این امر باعث کشته شدن بسیاری از سپاهیان سفیانی می‌شود. در این جنگ سفیانی بر سپاهیان أبقع و أصهب پیروز می‌شود و هر دوی آن‌ها را به قتل می‌رساند. در این جنگ صدهزار نفر کشته می‌شوند سپس سفیانی هفتاد هزار نفر از سپاهیانش را به سوی کوفه اعزام می‌کند.

  لطفا حتما حتما به این پست امتیاز بدید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
تعطیلی دو هفته ای آموزش مجازی❗
همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 15 =