کنکور الکترونیکی چگونه است

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این موضوع در آخرین اظهار نظر خود تاکید کرد؛ کنکور سراسری تا سال ۱۴۰۳ به صورت الکترونیکی و هوشمند برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در دوره قبل مسئولیت اینجانب در سازمان ارزیابی کلیه مراحل آزمون سراسری اعم از ثبت نام، صدور کارت ورود به جلسه، انتخاب رشته و اعلام نتایج، تمامی الکترونیکی و غیر کاغذی بوده و فقط سوال و کتاب پاسخ داوطلبان در جلسه آزمون روی کاغذ می مانند، روندی که تا سال ۱۴۰۳ الکترونیکی خواهد بود.

پورعباس تاکید کرد: تا سال ۱۴۰۳ هیچ کاغذی بین داوطلب و سازمان سنجش رد و بدل نمی شود یعنی برای قبولی در آزمون هر داوطلب مانیتور و صفحه هوشمند طراحی می شود و با ظرفیت تلفن های همراه مرتبط با اینترنت. برای استفاده در شرایط آزمایشی خاص.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: ثبت نام مجدد آزمون سراسری ۱۴۰۱ برای بازماندگان این آزمون و همچنین ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در مهلت های مقرر و ۱۲ هزار و ۵۷۴ داوطلب در مرحله جدید. برای پنج گروه آزمایشی در مجموع بیش از یک میلیون و چهارصد و سی هزار ثبت نام و ثبت نام کردند.

گفتنی است بر اساس گزارش سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون سراسری ۱۴۰۱ در روزهای ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار می شود و نتایج آن همانند سال های گذشته خواهد بود. (به جز سال ۱۳۹۹) که نتایج به دلیل تاج گذاری اعلام شد. اعلام شد، اواسط مرداد ماه سال آینده اعلام می شود.

انتخاب رشته داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ آغاز و برای داوطلبان بورسیه و داوطلبان دارای شرایط ویژه در پایان مرداد ماه انجام می شود. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید از همان ابتدای سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه ها شوند.

سازمان سنجش آموزش کشور همچنین تاکید کرد که هیچ تغییری در سهمیه داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ وجود نخواهد داشت. زیرا هنوز مصوبه ای در این زمینه اعلام نشده است.

همچنین با اعلام این سازمان، یکی از تغییرات کنکور ۱۴۰۱ این است که حداقل ۷۰ تا ۸۰ دقیقه پاسخ ها در اختیار داوطلب باشد و پس از تکمیل پاسخ اول توسط داوطلب، پاسخ بعدی داده شود. پاسخ به نامزد. تشدید می شود. با توجه به تغییر کتاب ها در آزمون ۱۴۰۱ تعداد سوالات امتحانی نیز تغییر می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
سالم بمانیم!😊
همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 16 =